Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Животописот на црно-белото јагне

Животописот на црно-белото јагне

Шифра: 10132 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

280,00 ден

Нема на залиха

Опис

Романот не шармира единственo со мудрото спојување на зборовите туку пред сè со оригиналните ставови. Авторот црпи инспирација од сопствените искуства. Бидејќи Змешкал е од мешан брак меѓу Чехинка и Конгоанец, ги отсликува ситуациите и однесувањето на двајца близнаци мулати, Вацлав и Луција, ситуации и однесувања што повеќето од нас – белците – не можатда ги сфатат, дури и оние што за себе сметаат дека немаат предрасуди, дека се либерални и толерантни. Со својот специфичен стил, Змешкал го опишува периодот помеѓу 60-тите и 80-тите години, период што многу се идеализира денес, опишувајќи свет во кој она што го нуди општеството не функционира.

Дополнителни информации

Маса 262 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-57-4

Оригинален наслов

Tomáš Zmeškal, Životopis černobílého jehněte

Страници

272

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 34

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram