Нема производи.

Јуни 2020

  /    /  Јуни (Page 2)

    „Црвениот адресар“ од Софија Лундберј е веќе 6 месеци по ред најпродаван роман на германскиот магазин „Шпигел“. Деби романот на Лундберј од завчера е 26 недели последователно на врвот на листата на најпродавани романи во Германија. Втората книга, „Прашалникот е

    Во рамки на месецот „Изолирај се со книга“ на Антолог, еден македонски (Арна Шијак) и еден српски актер (Бојана Маљевиќ), го прифатија предизвикот да прочитаат извадок од романот „Деца на злото“ од Миодраг Мајиќ. Арна Шијак https://www.youtube.com/watch?v=KE5ZwI22rHU Бојана Маљевиќ https://www.youtube.com/watch?v=Fs3HuNnkdOo

    Во соработка со две нови онлајн платформи Антолог овозможи аудиокниги од неколку свои изданија. На Слушни книга достапни се „Кој сака да биде космонаут“ и „Глен супермен“ од Александар Кујунџиски, „Зелените луѓе“ од Михо Атанасовски како и делови од „дедикар икарал“

    Антолог со гордост најавува дека по успешната верзија за возрасните читатели, Алесандро Барико и неговите соработници подготвија и детска верзија на една од најактуелните книги на модерното време: „Тhe Game“. Книгата се очекува да биде во продажба од октомври 2020 година,

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.
    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram