Нема производи.

Нема производи.

Рецензии

  /  Рецензии (Page 5)

Подгответе се оваа книга да ве однесе во хипнотизирачка авантура во свет во кој џиновите не се џинови, овчарите поседуваат извонредни способности, а магијата е изобилна. Оваа волшебна фантастична приказна ги носи читателите на волшебно патување низ прекрасно изработено царство,

    Се чита за три часа, а се чувствува додека се живее. Гласна е и не е премолчена. „Невидлив“ е книга за деца и возрасни од писателот Елој Морено. Книгите се наоѓаат на полиците, но на оваа книгичка не ѝ треба

  „Правило против убиството“ е многу впечатлив мистериозен роман од Луиз Пени. Сместена во оддалечен хотел во канадската дивина, приказната го следи главниот инспектор Арманд Гамаш додека ја истражува смртта на богата и влијателна жена за време на семејно обединување. Во „Правило

  Шест лета за вљубување – еден миг за разделба. И еден викенд за исправка. Доколку ви се чита приказна богата со фантастично разработени ликови, емотивно евокативна, со одлична и лесна нарација – ова е вистинската книга за вас. „Сите лета потоа“

  Дали навистина си ги познаваме животните партнери, оние со кои сме одлучиле да го поминеме животот? Дали вреди да се дознае минатото наместо да се живее во сегашноста и да се планира иднината? И дали и колку може минатото на

  Никогаш не си стар за да ги претвориш соништата во реалност „Зборови“ е првиот (напишан) роман на Јордан Коцевски, но и првиот поинаков, различен и поинаку привлечен на македонската писателска сцена. Роман за еден паранормален свет ако го читаш брзо, но

  Оваа книга мене многу ми се допадна! Толку е интересна што не можев да ја оставам сè додека не ја прочитав до крај. Прво мислев дека е многу голема, но сега знам дека ако приказната е толку убава, не е

  Ја држам во рака книгата, ја читам и ми поминуваат многу мисли, прашања, дилеми. Авторот ни ја отвора вратата на еден свет, светот на маѓепсниците, каде што реалното се испреплетува со нереалното. Колку пошироко ја отворам вратата, толку ме влече

  Што велите да замислиме едно нешто, еден поим за кој мислиме дека знаеме прилично многу, или, ете, отприлика речиси сè. А си дозволуваме да мислиме дека знаеме многу, бидејќи тоа нешто не е тајна, чувана и сокриена во ватиканските библиотеки, ниту

  „Еден ден испливав длабоко и погледнав во дното, толку длабоко и темно, и си реков: Не се плашам, не се плашам, не се плашам.“ Нахат Ел Хачми напишала мотивирачки роман кој ја истражува комплексноста на идентитетот, припадноста и борбата за себеоткривање.

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram