Нема производи.

Нема производи.

Е. Е.

Шифра: 10115 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

„Олга Токарчук ја поврзува вербата во паранормалните активности со созревањето – трансформацијата на едно девојче во жена.“

Домињика Стањковска, Новинарски блог

Опис

Ерна Елцнер е петнаесетгодишно девојче во едно германско-полско семејство што живее во Вроцлав на преминот од 19 во 20 век. Животот на Ерна не е лесен бидејќи таа не се истакнува, повлечена е и срамежлива, па никој не ѝ обрнува особено внимание. Сѐ додека еден ден, за време на ручекот, не здогледува дух…

Пројавувањето на таинствените способности го привлекува вниманието на повеќе луѓе блиски на семејството, од лекари, психијатри, психолози, до скептици, окултисти, аматерски трагачи на загубени души. Авторката ги вклучува окултното, гностиката, мистеријата, теозофското итн. Вистинската вредност на романот е да го врати интересот на човековата единка кон својата духовна димензија и мистеријата што ја поседува.

Дополнителни информации

Маса 222 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-005-8

Оригинален наслов

Olga Tokarczuk, E.E.

Страници

192

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 43

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram