Нема производи.

Нема производи.

Книги

Spectator (англиски)

Шифра: 10014 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Опис

Доколку имате желба да подарите еден репрезентативен примерок од македонската литература на странец, да види што и како пишуваат авторите од Македонија, тогаш тоа е оваа книга.

The BEST selling debut novel in contemporary Macedonian literature for the first time is translated in English language. “The book itself makes you read it, and you almost won’t realise when it has ended.”

Дополнителни информации

Маса 202 g
Издавач

Антолог

Година

2011

ISBN

978-608-4507-11-6

Оригинален наслов

Spectator

Страници

160

Формат

13х21

Koрица

мека

Јазик

англиски

Едиција

N.B., книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram