Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Книги за деца, 3-6 години  /  Уципуци си го бара домот

Уципуци си го бара домот

Шифра: 30439 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

500,00 ден

 

Сите млади читатели што сакаат да напишат или да нацртаат нешто за Уципуци, да ѝ раскажат некоја приказна или да ѝ кажат кој од ликовите во книгата им се допаднал, а кој не, може да ѝ испратат порака на ucipucimk@gmail.com. Уципуци сите ги очекува со нетрпение!

Опис

Оваа книга ја раскажува возбудливата и по малку опасна авантура на Уципуци, бувчето играчка што Крис го заборава на одморот во Италија. За да се врати кај својот мал сопственик, бувчето мора да помине долга и опасна патека низ целата куќа за да дојде до терасата и да се сретне со Големиот Комарец, единствениот што знае каде е Крис. На Уципуци ѝ помагаат пајакот и штурецот и двајцата стануваат нејзини незаменливи помошници и добри пријатели.

Ова е интерактивна книга – на крајот ве очекува изненадување! Хммм дали е можно во книгата да има и куклен театар?

Дополнителни информации

Маса 466 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-370-7

Оригинален наслов

Zane Zusta, Ucipuci meklē mājas

Страници

48

Формат

25×25

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

МК сликовници, книга 8

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram