Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Појадок кај Тифани (III издание)

Појадок кај Тифани (III издание)

Шифра: 10282 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Њујорк и продавницата за скапоцен накит „Кај Тифани“ треба да спојат еден вечен сонувач и една лесна девојка што ги врти мажите на малиот прст. Дали ќе постоеше „Сексот и градот“ ако не се појавеше романот „Појадок кај Тифани“ е прашање на место. Во култниот истоимен филм Холи Голајтли ја игра Одри Хепберн, која просто брилјира во улогата на џебна Венера. Неповторлива книга што и ден-денес влијае на повеќе форми на музика, животен стил, мода, современа култура.

Дополнителни информации

Маса 118 g
Издавач

Антолог

Година

2011

ISBN

978-608-4507-47-5

Оригинален наслов

Truman Capote, Breakfast at Tiffany’s

Страници

128

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 4

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram