Нема производи.

Ќе

Шифра: 10403 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

На залиха

 

 

Кога ги нема наШите имиња

Живееме

како стари телефонски двојници,

секогаш

кога ги нема нашите имиња

во новите адресари

тие се испишани

некаде на патоказните табли.

Опис

Се раѓа ново поетско име кое се истакнува со храброста и урбаноста да се создава Песна директно од под оџаите на велешката топилница, од над асфалтот кој зрачи со тешка опасност. Каква литературна реткост. Поезијата на младиот поет Манушев доаѓа како молскавица, жесток изблик на понорница на карпа. Со премногу вистина во стихот. Со крик на парадокост на реалноста низ поетската форма но современа и бескомпромисна.

 

 

Дополнителни информации

Маса 65 g
Издавач

Антолог

Година

2010

ISBN

978-608-4507-76-5

Оригинален наслов

Tatjana Gromača, Nešto nije u redu?

Страници

64

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 9

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram