Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Најпродавани, Фикција  /  Последното уметничко дело

Последното уметничко дело

500,00 ден

Прекрасна приказна за децата, за семејните врски и за љубовта. Роман што нема да го испуштите од раце.“

      M-Магазин

„Исклучително! Авторката како полека и нежно да ве наметнува со најфин памук. Книга што дава надеж и создава чувство на топлина.“

      Фонстерт

„Впечатлива приказна за хероина, за силата на уметницата и за моќта на љубовта. Приказна што се прелева со животна непоколебливост.“

      Фемина

Опис

Софија Лундберј повторно покажува единствена способност да нè трогне и во нас да ги разбуди емоциите за кои долго ќе размислуваме.

Последното дело на светски познатата уметница Хана Стилтје на прв поглед не е импресивно. Кога ќе го изложи во Музејот на модерната уметност во Стокхолм, низ галеријата се разлева разочараноста на посетителите. Наместо исклучителна слика или скулптура во нејзиниот дотогашен стил, таа прикажала комода направена од отпадоци.

Дел по дел, се разоткрива приказната за децата оставени од родителите, за институциите што не ги заштитиле напуштените деца, за сите што се прават недоветни за несреќата на најмладите.

Последното уметничко дело на Хана Стилтје ќе открие уште нешто – силата да ѝ се погледне на несреќата право во очите, љубовта посилна од крвната врска и храброста да се стори сè за доброто на другите. Зашто, што е поважно: чинот на уметникот што е во центарот на вниманието или секојдневната грижа за блиските?

 

Дополнителни информации

Маса 339 g
Издавач

Антолог

Година

2024

ISBN

978-608-243-696-8

Оригинален наслов

Sofia Lundberg, Det sista konstverket

Страници

384

Формат

132×200

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 416

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram