Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Природо, љубов моја (I издание)

Природо, љубов моја (I издание)

Категории: , , Ознака: Илустратори:

150,00 ден

Нема на залиха

Опис

Збирката Природо, љубов моја! од Александар Кујунџиски – како што кажува и самиот наслов – е целосно посветена на природата и грижата кон неа, со која авторот е комплетно поврзан. Овој голем вљубеник во пишуваниот збор – како негова професија, и во природата – како негова опсесија, со Природо, љубов моја!, гледано од содржински и од жанровски аспект донесе и внесе во македонската литература за деца едно навистина раскошно издание. Во него се опфатени речиси сите поважни теми за природата и за грижата што човекот е должен да ја има кон неа. Препорачан прирачник во наставата и четиво што треба да го има за себе секое дете при своето градење како личност.

Дополнителни информации

Маса 132 g
Издавач

Антолог

Година

2000

ISBN

9989-9926-5-7

Страници

64

Формат

17×25

Повез

мека

Едиција

Библиотека: За сите деца, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram