Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Сонот на Ѕуница

Сонот на Ѕуница

Шифра: 30984 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

300,00 ден

 

 

Опис

Сонот на Ѕуница е сликовница за деца од 3 до 8 години.

Приказната се испреплетува околу различни теми: верност, љубов, пријателство, но и смрт, разделба и осаменост, сето тоа преку игрите меѓу сонот и јавето на малечката Ѕуница.

Фосфорни езера, црвени риби, прекрасни сини карпи, мистериозен даб, магичен замок; паѓање, летање, трчање и секако гласот на мајката – детскиот сон е најубавата земја во светот.

Повелете на гости во сонот на Ѕуница!

Дополнителни информации

Маса 217 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-438-4

Оригинален наслов

Filiz Özdem, Yağmur'un Rüyası

Страници

36

Формат

23,5х28,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 12

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram