Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Уципуци размислува надвор од кутијата

Уципуци размислува надвор од кутијата

Шифра: 31024 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

500,00 ден

 

И ПОДАРОК ЗА ЧИТАТЕЛИТЕ: Картонска играчка Уципуци чии крилја се движат, а на крајот од кутијата и – задачи од Уципуци.

Опис

Бувчето играчка Уципуци останува само дома и паѓа во картонска кутија…

Како ли ќе излезе од неа?!

 

„Размислувај надвор од кутијата“, на Уципуци ѝ се враќаат овие зборови што таткото му ги кажува на Крис додека тој ја пишува својата домашна задача.

„Како да го сфатам тоа? Што значи да се размислува надвор од кутијата ако тоа не го менува фактот дека останувам внатре во кутијата?“, загрижена е Уципуци.

 

Книгата „Уципуци размислува надвор од кутијата“ од латвиската авторка Зане Зуста е продолжение на твојата омилена „Уципуци си го бара домот“. Овој пат, бувчето е заглавено во картонска кутија и, запознавајќи интересни животни што живеат во куќата, а за чие постоење претходно немала поим, дознава големи мудрости, толку важни во модерниот живот, како што се:

Ако не можеш да ги промениш околностите – промени го начинот на кој размислуваш,

Преброди го својот страв, менувајќи го својот став,

Не плаши се да ја прифатиш помошта што ти се нуди во тешките моменти,

Размислувај надвор од кутијата, односно размислувај поинаку.

Дополнителни информации

Маса 400 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-431-5

Оригинален наслов

Zane Zusta, Ucipuci domā ārpus kastes

Страници

44

Формат

25×25

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

МК сликовници, книга 11

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram