Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Заедно со Филип

Заедно со Филип

Шифра: 10139 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Оваа збирка песни за деца од предучилишна и рана училишна возраст ја карактеризираат три главни одлики. Тоа се: Прво, едноставноста и краткоста. Второ, искреноста и непосредноста. И, трето, топлината на исказот.

Неслучајно е речено дека вистинските писатели за деца и млади во душата и во срцето (или барем во некое скришно катче од нив) засекогаш остануваат млади. Саво Костадиновски секако е добар пример за тоа.

Пишувајќи за Филип, авторот на песните не напишал песни само за својот внук, за Филип од Скопје; тој напишал песни и за Дарко и Марија од неговата група во градинката „Кочо Рацин“; и за Јован и Јана од Битола, и за Фидан и Благуна од Македонски Брод, и за Сара и Петар од Куманово, и за Фикрет и Хасиба од Гостивар; но и за Волф и Хелен од Германија, и за Пјер и Жанет од Франција, и за Џон и Сузан од Америка, и за Јан и Дајана од Австралија, и за Индира и Кензо од Азија, и за Јусер и Наоми од Африка; тој напишал песни за сите деца од сите континенти и земји на светот.

Дополнителни информации

Маса 105 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-50-5

Оригинален наслов

/

Страници

48

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Моите први книги, книга 12

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram