Нема производи.

Нема производи.

Книги

Тетка Маре

Шифра: 10392 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

350,00 ден

Нема на залиха

„Маја Кучерска успева да исцрта љубовен триаголник, деликатно да проговори за верата и да вметне историска линија во раскажувањето.“

Наталија Кочеткова, Time Out

Опис

Современата Ана Каренина се вика Тетка Маре и не треба да скока под воз. „Неверството е банална забава за женските романи“, тврди Тетка Маре (или Марина), бивша учителка по руски јазик и литература, во сегашноста лектор на дневен весник и хероина на истоимениот роман на Маја Кучерска. Неочекувано, таа ќе се најде во средиштето на настаните: љубовна врска што таа ја посакува, исто колку што се срами од неа, задушлив семеен живот, налудничав ритам на работата во весникот… Случајно добива писменце од селски учител: бавен живот на провинциски град, слики на исчезнатиот руски живот, сцени од панаѓурот во Нижни Новгород и чајните плантажи во Цејлон.

Дополнителни информации

Маса 388 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-072-0

Оригинален наслов

Ма́йя Куче́рская, Тётя Мотя

Страници

432

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 81

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram