Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Свадбите на ежињата

Свадбите на ежињата

Шифра: 32002 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

 

 

Опис

По враќањето од морето фамилијата Ешковци се зафати да го исполни ветувањето дадено на морските ежови и да создаде шумско езерце. Но радоста не им траеше долго. Едно утро почна да се чувствува непријатен мирис, проследен со татнежи и со задушлив чад. Пожар ги претвори во бегалци, не само ежињата, туку и сите останати жители на шумата Иглолисна. И секој фати свој пат…

Штом родителите со пораки им јавија дека состојбата се смирила и насекаде почнал да пркнува нов живот, тие веднаш се вратија и се вклучија во нова акција. Се подготвуваа за нешто големо!

Може ли да погодите што сè ќе се случи во последниот дел од приказните за фамилијата Ешковци?

 

 

Дополнителни информации

Маса 100 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2022

ISBN

978-608-66832-3-8

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Библиотека МК сликовници, книга 31

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram