Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Леле, ми се скрши срцето!

Леле, ми се скрши срцето!

Шифра: 30983 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

300,00 ден

 

 

Опис

Мила е девојче што живее во сино-бело егејско гратче полно со маслинови дрвја. Бидејќи нејзините пријатели одбиваат да играат со неа, нејзиното мало срце се крши.

Книгата со хумористичен тон му ги претставува на читателот различните начини на кои Мила се обидува да го зацели своето срце. Преку неа, богатите медитерански предели ќе ви ги стоплат срцата.

Проблемите како што се вознемиреноста, тагата, може да бидат збунувачки за малите деца. Со оваа приказна децата ќе ги препознаат своите чувства одблиску и ќе ја откријат важноста на споделувањето и дружењето.

Како да се залечи скршеното детско срце?

Дополнителни информации

Маса 169 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-437-7

Оригинален наслов

Elif Yemenici, Eyvah Kalbim Kırıldı!

Страници

32

Формат

24х24

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 10

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram