Нема производи.

Книги

  /    /  Историски драми, Книги, Фикција  /  Враќањето во Панџруд

Враќањето во Панџруд

Шифра: 10078 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

400,00 ден

Нема на залиха

„Текстот е толку хармоничен, како да е составен од брусени камчиња на бројници. Според зборовите на авторот, над ова дело работел цели 27 години.“

Лајвлиб.ру

Опис

Долг е патот од Бухара до Панџруд, особено ако го врви слеп старец. Добра околност е што по патот го води момченце – каде да се најде подобар прудружник? Чекор по чекор, го поминуваат патот што им е предодреден, и чекор по чекор станува јасно дека не е момчето она што гледа, туку старецот; и не го води водичот слепиот, чувајќи го од ненадејните средби и опасности на патот, туку слепиот – на водичот малку по малку му ги открива тајните на животот. Главниот херој на романот е – великиот персиски поет Абу Абдалах Џафар ибн Мухамед Рудаки (858-941).

Дополнителни информации

Маса 395 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-077-5

Оригинален наслов

Андрей Волос , Возвращение в Панджруд

Страници

490

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 90

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram