Нема производи.

Нема производи.

Рецензии

  /  Рецензии (Page 6)

  Маестрална книга, извонредно напишана од Агустина Бастерика, совршено преведена од Виолета Јагев, наградена аргентинска дистопија, сега достапна и кај нас, благодарение на Антолог! Дури и пред да ја отворите, само од изгледот на предната корица, „Прекрасен труп” ве погодува со својата

   „Август“- Малигнитетот на државните служби   Пред да се појави политиката, човекот ја измислил измамата и стравопочитта. Едната за да владее долго, а другата за да владее мирнo.  „Август“ е политички трилер со интриги, сплетки и забошотувања каков не сте прочитале досега, базиран

      Имав чест да ја прочитам Succubus уште пред да се испечати и задоволство да бидам меѓу првите што сведочат на оваа „приказна за вештерки“ напишана на македонски јазик. Можеби не е прва - жените во македонската литература се често

Извонредниот Фредрик Бакман, во своето дело “Вознемирени луѓе”, на еден сосем интересен и невообичаен начин дава јасна слика за едно општество, каде владеат вознемиреноста и анксиозноста. Низ призма на хуморот, зборува за секојдневните проблеми, за стравот, болката и тагата со

      Три години по објавувањето на првиот роман Spectator, Жарко Кујунџиски се појави со втор роман, кој ја следи претходната поетика што би можело да се дефинира преку изјавата – прозата мора да раскажува приказни! Но, тоа е единствената допирна точка

  Многу ми се допадна приказната и мислам дека во една од моите идни приказни ќе ја користам како инспирација. Во оваа книга се раскажува за едно момче Фион кое што, со неговата сестра Тара одат на летен распуст кај дедо им

    Неочекувано и различно од длабоката и лабава приказна "Јади, моли се, уживај", "Белегот на сите нешта" е книжевен оброк што целосно ќе ви го засити апетитот. Исткаена со сексуална фрустрација поттикната од жедта за наобразба и интелектуална моќ, продирајќи со

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram