Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Класици, Книги, Фикција  /  62. Модел за составување

62. Модел за составување

Шифра: 10003 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

320,00 ден

Нема на залиха

„Длабоко трогателна книга во која се ужива и која е прекрасно напишана, а истовремено е и одушевувачки загадочна.“

Њујорк тајмс

„Врвно дело од еден од најнеобичните писатели на нашето време.“

Лајбрери журнал

Опис

Еден од најдобрите романи на шпански јазик од дваесеттиот век. Експериментално ремек-дело од Кортесар во кое главните ликови истовремено опстојуваат во реалниот свет – каде што го образуваат својот потесен круг, односно зона, место каде што се среќаваат – и во еден град, измислен од нив самите, место каде што не се среќаваат, каде што залудно се обидуваат да го најдат својот бериќет, кој, се чини, е толку блиску за секого од нив, но упорно им се измолкнува…

Во оваа книга Аргентинецот Кортасар го поканува читателот да излезе од своите рамки и заедно со авторот да го гради дејството во романот.

 

Дополнителни информации

Маса 288 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-89-5

Оригинален наслов

Julio Cortázar, 62 modelo para armar

Страници

288

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 22

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram