Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Гатанки-катанки (второ издание)

Гатанки-катанки (второ издание)

Шифра: 10084 Категории: , ,

150,00 ден

Опис

„Споредувајќи ја оваа обемна збирка од еднострофни гатанки со оние, досега објавените, што го привлекле нашето внимание, доаѓаме до следните заклучоци:

– таа импресионира со зачудувачката бројност (околу 200 гатанки);

– со свежината на версот и со првичното доживување;

– со тематската разноликост, која буквално го опфаќа целиот воспримачки свет на младиот читател.

[…] Версот на Александар Кујунџиски е едноставен и лесен, течен и лежерен, најчесто и мошне успешно хуморно обоен, што придонесува за драгоста на творбата, дури и ако се исклучи предметот од опишувањето. Пријатно изненадуваат и различните авторови пристапи кон тој предмет, начинот на кој му го пренесува на детето, на неговиот увид.“

Оливера Николова

Дополнителни информации

Маса 76 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-211-3

Оригинален наслов

/

Страници

48

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Моите први книги, книга 21

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram