Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Мајчино млеко

Мајчино млеко

Шифра: 10207 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

 

„Нора Икстена пишува директно од длабочините на срцето.“
Валери Белокон

Опис

Оваа книга е за мајчинската љубов. За љубовта кон блиските, но и кон далечните луѓе. За луѓето на кои не им било дадено да љубат или да имаат дете, но и за силата што може да им го даде тоа најдобро чувство на светот. За една мајка што, оддавајќи ѝ се целосно на работата, се враќа дома сосем истоштена. За една жена што толку го замразува постојниот поредок што одбива да го дои детето со своето млеко. За една девојка што расте меѓу стравови и очај, лишена од мајчинската љубов, но која успева да се развие во личност преполна со топлина и која на некој начин ќе стане мајка на сопствената мајка.

Романот ја пренесува животната историја на три поколенија жени, нивните судбини и односи, лишувањата што ги преживеале живеејќи под советска чизма. „Мајчино млеко“ е исполнета од соништа и намери, од труд и верба, од пријатели и љубени. Напрегнатото, речиси исповедно, раскажување го задржува вниманието на читателот од првата до последната страница.

Дополнителни информации

Маса 171 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-238-0

Оригинален наслов

Nora Ikstena, Mātes piens

Страници

160

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 174

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram