Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Патешествието до Карабах

Патешествието до Карабах

Шифра: 10268 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Книга за борбата против општествените норми.“

Списание Твид

Опис

Едно младо момче од Грузија патува до Карабах, спорна зона помеѓу Ерменија и Азербејџан, за да купи евтина дрога. Го заробуваат најпрво Азерите, а потоа и Ерменците. Така долго време поминува далеку од својата татковина, сфаќајќи дека и не сака да се врати. Што го чека дома? Таткото алкохоличар и бремената девојка, која не е прифатена од неговите. Што е слободата и дали во неа може најмногу да уживаме затворени? Грузискиот бестселер, според кој се снимени два играни филма, е моќна книга за тешкото прашање на наоѓањето и на дефинирањето на слободата.

Дополнителни информации

Маса 158 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-104-8

Оригинален наслов

Aka Mordchiladze, Journey to Karabakh

Страници

144

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 105

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram