Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Шумската принцеза

Шумската принцеза

Шифра: 10437 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Делото „Шумската принцеза“ е роман бајка, кој од една страна може да се гледа како четиво историска фикција за создавањето на првото македонско кралство, обединето од неколку македонски кнежевства, а од друга – како прекрасна љубовна приказна меѓу принцот Оливер и неговата избраничка Оливера, која од сиромашна и скромна девојка ќе стане принцеза, па дури и кралица. Ова е роман за храброста, за праведноста, за гордоста, но и за искрената љубов, за чесноста, за среќата… Со прекрасните описи и со возбудливите дијалози, книгата е интересна како за постарите така и за помладите генерации читатели и претставува редок книжевен настан.

Дополнителни информации

Маса 171 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-231-1

Оригинален наслов

/

Страници

144

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 27

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram