Нема производи.

Нема производи.

Книги

Аритмија

Шифра: 10034 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Убаво е да се знае дека во ова бесрамно време утеха може да најдеме во јазикот, во поезијата, во оваа преубава книга, една од најдобрите збирки песни што се имаат појавено во последните неколку години.

Да се даде глас на безгласното, да се вгради во јазикот на поезијата, укажува на фактот дека гласот, гласноста или гласачката машина зад себе нужно го оставаат пустошот на замолченото, на гробиштата на тишината. Преку својата поезија Решицки му дава тело на овој молк и така го ослободува неговиот поткопувачки потенцијал.

Дополнителни информации

Маса 96 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-85-7

Оригинален наслов

Delimir Rešicki, Aritmija

Страници

96

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 13

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram