Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ешка Решка

Шифра: 31933 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

Штедиш: 30,00 ден

 

 

Опис

Ежето што мајката Ежа го роди како последно на носето имаше една мала темна линија. И затоа го крстија – Ешка Решка.

Прифаќајќи го ова именце, и Ежо и Ежа како да предвидоа и нешто друго. Нивната ќеркичка многу рано покажа зачудувачко големо интересирање за цртање. Уште пред да почне сама да си го држи шишенцето, веќе можеше правилно да држи и да ракува со моливчиња и со боички. И, прашањето што сега сите си го поставуваат е – што да се прави со оваа нејзина дарба?

 

 

Дополнителни информации

Маса 100 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2022

ISBN

978-608-66345-9-9

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 28

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram