Нема производи.

Нема производи.

интервју Tag

  /  Posts tagged "интервју"

      Која беше инспирацијата да ја напишете оваа книга? Дали подолго време ја носевте приказната во себе или идејата дојде спонтано? Д.П: Инспирацијата повеќе би рекла дека беше поттикната од револт поради отсуството на женски имиња во нашиот книжевен, културен и

        Неодамна се одржа промоцијата на вашата книга „Сонцето под земја, кралството над него“. Какво е чувството по објавувањето на првата книга и какви ви се впечатоците по убавата промоција? Е.Б: Сè помина како во сон, вистинско волшепство. А чувството

  Интервју со авторот Јордан Коцевски   Кога и како започна да пишуваш? Што значи да се биде писател во Македонија? ЈК: Мојата учителка во второ одделение го препозна мојот талент и ме стимулираше да пишувам. Сето тоа затаи кога почнав средно, за

          Која е приказната за(д) „Себесложувалка“? Приказната за СебеСложувалка започнува за време на Ковид пандемијата во 2020 година кога инспирирана од кризната ситуација која се случи во светот, нашата сопственичка Тиана започнува да снима бесплатни видеа за психоедукација кои ги споделува

      1. Покрај тоа што многу ваши книги доживеале нови изданија, какви други успеси ви имаат донесено досега? Не само една, повеќе мои книги доживеале и доживуваат нови, втори па и трети изданија. Што се однесува до книгата „Сакам книга“, која

    1. Покрај тоа што вашата книга доживеа ново издание, какви други успеси ви има донесено во периодот од првото издание досега? Новите изданија на книгите Санитарна енигма (2020) и Комунистичка интима (2021) ми донесоа лична и професионална радост. Лично ми

      1. Покрај тоа што вашата книга доживеа ново издание, какви други успеси ви има донесено во периодот од првото издание досега? Верувам дека за авторот нема поголем успех и радост од задоволни читатели до кои авторот допрел на начин на

    1.Покрај тоа што вашата книга доживеа ново издание, какви други успеси ви има донесено во периодот од првото издание досега? Бескрајно ме радува тоа што постојано добивам пораки на социјалните мрежи и на Goodreads од сосема непознати луѓе што ја

    1. Покрај тоа што вашата книга доживеа ново издание, какви други успеси ви има донесено во периодот од првото издание досега? Месецов точно една година како излезе второ издание на мојата книга „Не правете им сенка на гробовите“, можам да

1. Покрај тоа што вашата книга доживеа ново издание, какви други успеси ви има донесено во периодот од првото издание досега?         Објавувањето на „Сфинга на гневот“ се случи пред неполни две години а чувствувам како да

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram