Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Душевен санаториум (II издание)

Душевен санаториум (II издание)

Шифра: 10433-1 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Опис

Дарко Ангеловски е уметник и поет што за себе вели дека е припадник на уметничката „школа“ наречена Автокинеза или Душа на самата душа, која е во состојба да ја претвори болката во поезија создавајќи „душевен санаториум“ од неа. Пробајте да бидете во негово друштво и во неговото Друштво на мртвите поети. Само душата е поет, а нејзиното поетско искажување се емоциите накалемени на зборовите. Во неговата книга душа што лови светлина со мрежа за пеперутки држи вода во стисната тупаница, и тоа со каква леснотија. Оваа книга води отаде замислата на смислата на мислата, води кон едната и единствена вистина – Љубовта.

Дополнителни информации

Маса 149 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-158-1

Оригинален наслов

/

Страници

124

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 33

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram