Нема производи.

Омилените автори

Авторите што ние ги објавуваме се ваши и наши омилени пријатели. Тоа се луѓе што ги создаваат најубавите книги и со тоа и креираат еден поубав свет.

ФРЕДРИК БАКМАН
АВТОР

Фредрик Бакман

Книжевната сензација од Шведска ги стопли срцата и на најпребирливите читатели.

ЕЛИЗАБЕТ ГИЛБЕРТ 2
АВТОР

Елизабет Гилберт

Ја открива големата магија на животот со моќта на зборовите.

АЛЕСАНДРО БАРИКО
АВТОР

Алесандро Барико

Омилениот италијански писател на сите генерации.

ДОЛОРЕС РЕДОНДО
АВТОР

Долорес Редондо

Со Бастанската трилогија нѐ воведе во чудесниот лавиринт на мрачни убиства и локална митологија.

PARIS, FRANCE - MARCH 24: Guillermo Martinez, Argentinian writer poses during portrait session held on March 24, 2014 in Paris, France. (Photo Ulf Andersen/ Getty Images)
АВТОР

Гиљермо Мартинес

Автор на „Оксфордските убиства“ и прв добитник на наградата „Габриел Гарсија Маркес“.

Блог #Антологџии

„Бележникот на татко ми“ и „Куќата на џамијата“ од Кадер Абдолах

    „Читачот“ Александар Маџаровски со свој осврт за книгите „Бележникот на татко ми“ и „Куќата на џамијата“ од иранско-холандскиот писател Кадер Абдолах.

Културен печат: Не правете им сенка на гробовите

    Издавачката куќа „Антолог“ ја промовираше збирката раскази „Не правете им сенка на гробовите“ од младата македонска авторка Дијана Петрова (Делчево, 1992). Станува збор за нејзина втора книга, по „Бдеењето над себе“ од 2018 година.   Збирка раскази: „Не […]

Nomads: Нова е-книжарница на „Антолог“ за супериорно корисничко искуство

    Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство објавува дека на веб-локацијата www.antolog.mk е достапна новата интернет-страница, која е во модерен дизајн и со многу нови функции што ќе им помогнат на корисниците брзо и лесно да ги […]

Соопштенија

НОВА Е-КНИЖАРНИЦА НА „АНТОЛОГ“, ЗА СУПЕРИОРНО КОРИСНИЧКО ИСКУСТВО

    29 јуни 2020, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство објавува дека на веб-локацијата http://www.antolog.mk/ е достапна новата интернет-страница, која е во модерен дизајн и со многу нови функции што ќе им помогнат на корисниците […]

АНТОЛОГ НА 2 МЕТРИ ОД ТЕБЕ

Издавачката куќа Антолог со задоволство ви најавува еден поинаков старт на месецот јуни. Од денес започнува големата јунска акција „Антолог на 2 метри од тебе“  во рамките на која сите наши изданија ќе можете да ги купите со попуст од […]

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


Потврдувам дека сум постар од 16 години.
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram