Нема производи.

Нема производи.

Омилените автори

Авторите што ние ги објавуваме се ваши и наши омилени пријатели. Тоа се луѓе што ги создаваат најубавите книги и со тоа и креираат еден поубав свет.

АВТОР

Рајли Сејгер

Псевдоним на поранешен американски новинар, уредник и графички дизајнер. Светски популарен автор на трилери.

АВТОР

Софи Хана

Современата Агата Кристи која добила дозвола од наследниците на авторката да пишува нови романи за легендарниот Херкул Поаро.

АВТОР

Меша Селимовиќ

Безвременски автор, еден од клучните југословенски писатели. Негови најпознати дела се „Тврдина“, „Остров“ и „Дервишот и смртта“.

АВТОР

Евгениј Водолазкин

Современ писател роден во Киев, специјалист по староруска литература. Преку романите, тој го испитува односот меѓу минатото и сегашноста.

АВТОР

Гузел Јахина

Руска писателка и сценаристка со голем број книжевни награди. Нејзиниот роман „Зулејха ги отвора очите“ е адаптиран во мини-серија.

Блог #Антологџии

Рецензија од прв читател: Марта за „Зборови од хартија“ од Милчо Мисоски

  СЕКВЕНЦИОНИРАНА ИМПРЕСИЈА ИЛИ ТЕЛЕГРАМСКА ПОРАКА ЗА ЧИТАТЕЛИ КОИ НЕ СЕ ПИСАТЕЛИ Се појави зборот и ги раскара луѓето! Затоа оваа импресија ќе ја читате наопаку. Оти често, сакајќи да кажеме нешто исправно – излегува наопаку. И обратно. Кажаното наопаку […]

Рецензија од прв читател: Милена за „Последното уметничко дело“ од Софија Лундберј

  Сите книги на Софија Лундберј се прекрасни, полни со емоции, но оваа е посебна. Ни го открива трулиот дел од општествениот систем. Делот за кој никој не сака јавно да зборува. Во 70-тите години од минатиот век дрогата е […]

Рецензија од прв читател: Душко за „Сѐ што изгубивме во огнот“ од Маријана Енрикез

  Ова е неверојатна книга. Има неверојатна галерија на ликови. Приказни какви што може само да се видат во документарците како True Crimes, Unsolved Mysteries, Unexplained things, Criminally listed и слични канали и шоуа. Книга за сите заљубеници во серијалите […]

Соопштенија

СООПШТЕНИЕ: „КУЌА НА ДУХОВИ“ ОД ИЗАБЕЛ АЉЕНДЕ, ДЕЛО ШТО ОДБЕЛЕЖА ЦЕЛА ДЕЦЕНИЈА

    Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство најавува дека наскоро излегува од печат: „КУЌА НА ДУХОВИ“ ОД ИЗАБЕЛ АЉЕНДЕ – ДЕЛО ШТО ОДБЕЛЕЖА ЦЕЛА ДЕЦЕНИЈА       Романот првпат е објавен на шпански јазик во 1982 […]

СООПШТЕНИЕ: АНТОЛОГ ЈА ОБЈАВИ „МАЛИОТ БОГ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ“ ОД ПЕТАР ДЕНЧЕВ

    Прекрасна приказна која проникнува во скриените односи на животот. Издавачката куќа Антолог од Скопје со големо задоволство соопштува дека во рамките на проектот СОЗДАДЕНО ВО ЕВРОПА: МОЌТА НА РАЗЛИЧНОСТА ја објави книгата:   МАЛИОТ БОГ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД […]

Настани

Календар на настани и акции

15.03.2023
/
Ул. „Димитрие Чуповски“ бр. 31 лок. 1
01.04.2023
/
Ул. „Димитрие Чуповски“ бр. 31 лок. 1
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram